KOLEKSİYON HAZIRLAMA

Koleksiyon hazırlamak her aşamasıyla çok keyifli ve bir o kadar da zor bir süreç. Hele ki ilk hazırladığım koleksiyonun araştırma, tasarım, modaresmi, kalıp, kesim, dikiş, yüzey tasarımı ve raporlamasıyla tüm aşamalarını tek başıma gerçekleştirdiğimi düşünürsek epey bir emek içeriyor.

Tabi ki hazırlanan koleksiyonun üretim aşaması bir ekip işi. Fakat eğitim sürecinde bütün aşamalarını bire bir yönetiyor ve uyguluyor olmak tasarımcıya çok şey kazandırıyor. Benim ilk koleksiyonumun süreci gerçekten çok fazla birikim edindiğim bir deneyim oldu.

Burada bu süreci uzun uzun anlatmam mümkün değil. Eğer konuyla ilgili bilgi ya da kaynak edinmek isteyen olursa yoruma not bırakabilir, muhakkak yardımcı olurum.

Benim koleksiyon temam detayları süslemeleri ile ön plana çıkan Rokoko dönemiydi. Dolayısıyla elbiselerimin yüzey tasarımında pek çok malzeme ile birlikte detaylı süslemeler kullandım. Sonuç olarak hem değerli hocalarımı hem de kendimi memnun eden güzel işler ortaya çıkardım. Ve tabi ki her deneyimde olduğu gibi eksiklerimi, hatalarımı anladım ve düzelttim. Severek çalıştığım süreçten fotoğraflar aşağıda ve bir de videom var :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages